بهترین-کشور-برای-رشته-فیزیوتراپی
09
ژانویه

بهترین کشور برای رشته فیزیوتراپی

معرفی بهترین کشور برای رشته فیزیوتراپی

در کنار رشته های پزشکی، داروسازی و دندان پزشکی که طرفداران زیادی دارد، رشته های پیرا پزشکی نیز غالباً متقاضیانی زیادی را به خود جذب می کند. زیرا که این رشته ها بازار کاری بسیار مناسبی دارند و همچنین شرایط پذیرش آن ها بسیار ساده تر از رشته های پزشکی است. در این مقاله سعی داریم که به معرفی بهترین کشور برای رشته فیزیوتراپی بپردازیم. همچنین شرایط کلی مربوط به این رشته همچون بازار کاری، شرایط ورود به فیزیوتراپی در کشورهای مختلف و درآمد فیزیوتراپ ها را بررسی می کنیم.

اگر شما قصد مهاجرت از طریق تحصیل در رشته فیزیوتراپی را دارید، این مقاله می تواند به شما کمک شایانی کند. علاوه بر مقالات سایت که در مورد تمامی زمینه های مهاجرتی توضیح داده شده، شما می توانید با بنیاد مهاجرتی دکتر سعید محمدی تماس بگیرید و به صورت رایگان با مشاوران ما صحبت کنید و در مورد مسیر مهاجرت خود تصمیم گیری کنید.

معرفی رشته فیزیوتراپی


قبل از اینکه به معرفی بهترین کشور برای رشته فیزیوتراپی بپردازیم، می خواهیم شما را با این رشته آشنا کنیم. اولین سوال این است که تخصص فیزیوتراپیست ها چیست؟ فیزیو تراپیست ها علم حرکت را مطالعه می کنند. آن ها می آموزند که چگونه علت اصلی یک آسیب را شناسایی کنند. بر خلاف سایر رشته های پزشکی که با مجموعه داروها و مواد شیمیایی سر و کار دارند، فیزیوتراپ ها از طریق حرکات فیزیکی و دستگاه های فیزیوتراپی سعی در بهبود بیماران دارند.

این گروه با بهره گیری از عواملی همچون سرما، گرما، حرکات ورزشی، برق و نور به درمان ناتوانایی ها و ضعف های جسمانی می پردازند. رشته فیزیوتراپی طرفداران زیادی داشته و البته در شرایط کنونی مراجعین بسیاری هم دارد. در ادامه به بررسی شرایط تحصیل و کار و همچنین درآمد این رشته در کشورهای مختلف می پردازیم.

بهترین-کشور-برای-رشته-فیزیوتراپی
بهترین-کشور-برای-رشته-فیزیوتراپی

ارزانترین کشور برای تحصیل فیزیوتراپی

یکی از نکته های مهمی که به هنگام مهاجرت تحصیلی می بایست بدان توجه کنید هزینه های تحصیل در کشور مورد نظر شما می باشد. به خصوص اینکه شما معمولاً باید در همان ابتدا هزینه یک ترم یا یک سال را بپردازید تا پذیرش شما نهایی شود. کشورهای اروپایی این امکان را برای متقاضیان فراهم می کند که بتوانند در دانشگاه های دولتی، تحصیل رایگان داشته باشند.

در نظر بگیرید که تحصیل رایگان معمولاً به زبان خود آن کشور می باشد و شما این امکان را دارید که در محیط یا قبل از رفتن، سطح زبان خود را تقویت نمایید. از جمله گزینه های تحصیل رایگان برای متقاضیان، کشورهایی همچون آلمان، اتریش، فرانسه، اسپانیا، ایتالیا هستند. چنانچه شما بخواهید در کشورهای انگلیسی زبان مانند استرالیا، آمریکا، کانادا و انگلیس تحصیل کنید، باید مبلغی را در حدود 12 تا 17 هزار یورو در سال به عنوان میانگین شهریه پیش بینی کنید. البته قطعاً شهریه در کشورها و دانشگاه های مختلف متفاوت بود و ممکن است کمتر یا بیشتر باشد.

بهترین کشور برای کار فیزیوتراپی


در حال حاضر تقاضا برای تخصص فیزیوتراپی در سراسر دنیا افزایش یافته است. علاوه بر کسانی که برای بعد از تصادف و عمل های جراحی نیاز به توانبخشی دارند، یا افرادی که دارای معلولیت های حرکتی هستند، ورزشکاران و مدل ها نیز از جمله مراجعه کنندگان به فیزیوتراپ ها هستند. با توجه به اینکه در عصر حاضر بیشتر کارها به صورت آنلاین انجام می شود و تحرک افراد به شدت کاهش یافته، نیاز به فیزیوتراپی و متخصص این رشته بسیار زیاد شده است.

بنابراین اگر شما قصد دارید در این رشته مشغول به تحصیل شوید، می توانید روی آینده شغلی خود حساب کنید. البته برای انتخاب رشته، شما در کنار آینده شغلی می بایست علاقه مندی ها و استعدادهای خود را نیز در نظر داشته باشید. بر اساس آمار موجود بهترین کشورها برای فیزیوتراپ ها، کشورهایی همچون آمریکا، انگلستان، استرالیا، نیوزلند و اروپای غربی هستند.

بهترین کشور برای کار فیزیوتراپی

برای معرفی بهترین کشور برای رشته فیزیوتراپی، عوامل و فاکتورهای مختلفی را باید مورد بررسی قرار دهیم. یکی از این فاکتورها، کیفیت سیستم سلامت و بهداشت در کشور مقصد است. زیرا که هر چه سیستم سلامت قوی تر باشد، بر روی آموزش افراد متخصص در این حیطه نیز وقت بیشتری گذاشته می شود. علاوه بر این هزینه های تحصیل و زندگی در کشور مورد نظر هم می تواند بر روی تصمیم شما تأثیر بسیاری داشته باشد. علاوه بر این عواملی دیگری همچون آب و هوا و فرهنگ کشورها، نیز برای برخی افراد بسیار مهم است. نهایتاً موضوع دیگری که می تواند بسیار با اهمیت تلقی شود، زبان کشور مقصد است.

در نظر داشته باشید رشته های گروه پزشکی و پیرا پزشکی عموماً به زبان خود کشور تدریس می گردد و حتی چنانچه شما به زبان انگلیسی تحصیل کنید، برای ورود به بازار کاری می بایست حتماً زبان آن کشور را یاد بگیری/

بهترین-کشور-برای-رشته-فیزیوتراپی
بهترین-کشور-برای-رشته-فیزیوتراپی

حصیل در رشته فیزیوتراپی در کانادا

در کشور کانادا رشته فیزیوتراپی در مقاطع مختلف کارشناسی، کارشناسی ارشد و دکتری ارائه می شود. برای ورود به مقطع کارشناسی رشته فیزیوتراپی در کانادا، شما می بایست مدرک دیپلم خود را داشته و در دروسی مثل ریاضی، فیزیک، زیست و شیمی نمرات بالایی کسب کرده باشید. دوره کارشناسی در کانادا 4 ساله بوده و سالیانه به صورت میانگین 12 هزار دلار شهریه دارد.

البته شهریه دانشگاه های مختلف، متفاوت است. در مقطع ارشد افراد می توانند گرایش های مختلفی را انتخاب کنند. دوره ارشد بسته به گرایش بین 1.5 سال تا 2 سال طول کشیده و شما دوره های عملی را نیز مثل مقطع کارشناسی اما به صورت تخصصی تر می گذرانید. نهایتاً می توانید تخصص خود را در مقطع دکتری به مدت 3 تا 4 سال تکمیل نمایید. برای ورود به بازار کار فیزیوتراپی در کانادا شما می بایست آزمونی که برای این منظور تعریف شده را با موفقیت پشت سر گذارید.

تحصیل در رشته فیزیوتراپی در آلمان

دوره های فیزیوتراپی در آلمان، بیشتر در دانشگاه های علمی و کاربردی به عنوان یک رشته مستقل ارائه می شوند. تحصیل در برخی از این دوره ها به زبان انگلیسی و برخی به زبان آلمانی است. برای ورود به این دانشگاه ها نیازی به امتحان ورودی نیست و هزینه تحصیل نیز تقریباً رایگان است. بعد از اتمام دوره کارشناسی شما می توانید وارد بازار کاری شوید. دانشگاه های علمی کاربردی آلمان عموماً مقطع ارشد این رشته را ارائه نمی دهند و شما می توانید تحصیلات خود را در این دانشگاه ها، در رشته های مدیریتی مثل مدیریت بیمارستان ادامه دهید. یا دانشگاه های دیگر را برای تحصیل در مقطع ارشد انتخاب کنید.

این رشته گرایش های بسیار متنوعی دارد و معمولاً برای ورود به ارشد یک تا دو سال سابقه کاری نیز مورد نیاز است. کارشناسی ارشد دو ساله بوده و پس از اتمام این دوره می توانید برای دکتری 4 ساله در آلمان اقدام نمایید. هزینه تحصیل در دانشگاه های دولتی آلمان تقریباً رایگان است و چنانچه قصد تحصیل در دانشگاه های خصوصی را داشته باشید، میانگین شهریه بین 8 تا 15 هزار یورو در سال است.

تحصیل در رشته فیزیوتراپی در امریکا

یکی از مقاصد جذاب برای دانشجویان به ویژه کسانی که قصد ادامه تحصیل در رشته فیزیوتراپی را دارند، کشور آمریکا می باشد. دانشگاه های این کشور جزو بهترین های کل جهان به شما می روند.

برای تحصیل رشته فیزیوتراپی در آمریکا افراد می توانند قبل از ورود به کارشناسی یک دوره یک ساله را در این زمینه بگذرانند که میانگین 20 هزار دلار در سال هزینه دارد. مقطع کارشناسی در این کشور همچون سایر کشورهای جهان 4 ساله بوده و بین 20 تا 30 هزار دلار در سال شهریه دارد. امکان ادامه تحصیل در مقاطع بالاتر این رشته نیز وجود دارد. در نظر داشته باشید که هزینه تحصیل در کشور آمریکا بالا می باشد. اگر چه بورسیه های مختلفی نیز تعریف شده اما تنها به کسانی تعلق می گیرد که نمرات بالایی داشته و جزو دانشجویان نمونه حساب شوند.

درآمد فیزیوتراپی در استرالیا، اروپا و کانادا

همانطور که در بالا نیز بدان اشاره شد در عصر حاضر مراجعه کنندگان به متخصصین فیزیوتراپی بیشتر شده است. با توجه به اینترنتی شدن مشاغل و کم تحرکی هرچه بیشتر افراد جوامع، نیاز به این تخصص بیشتر نیز خواهد شد. درآمد فیزیوتراپ ها وابسته به تخصص و سابقه آن ها در کشورهای مختلف متغیر است و به طور کلی می توان گفت میانگین درآمد سالیانه این گروه شغلی بین 50 تا 80 هزار دلار می باشد. در جدول زیر درآمد فیزیوتراپ ها را در چند کشور می بینیم:

درآمد سالیانهنام کشور
88,880United state
76,180United kingdom
82,200switzerland
64,000New zealand
63,400Norway
63,300Australia
62,000Netherlands
59,000Canada
بهترین-کشور-برای-رشته-فیزیوتراپی
بهترین-کشور-برای-رشته-فیزیوتراپی
بهترین-کشور-برای-رشته-فیزیوتراپی

اپلای رشته فیزیوتراپی

همانطور که دیدیم شما برای مقاطع مختلف می توانید در رشته فیزیوتراپی پذیرش بگیرید. شما برای هر مقطعی که بخواهید اقدام کنید لازم است مدارک و ریز نمرات مقطع قبلی خود را ارائه دهید. همچنین بسته به اینکه دوره مورد نظر شما به چه زبانی تدریس می شود، نیاز به مدرک زبان نیز خواهید داشت. برخی از کشورها و مقاطع یک امتحان برای ورود به رشته فیزیوتراپی تعریف کرده اند.

در نظر داشه باشید که مدارک مورد نیاز برای اپلای رشته فیزیوتراپی در هر دانشگاه متفات است و شما قبل از جمع آوری مدارک باید سری به سایت دانشگاه ها بزنید. جمع آوری مدارک مرحله بسیار مهمی در پروسه مهاجرت است. می توانید برای داشتن اطمینان خاطر بیشتر، پروسه خود را به دست یک وکیل و مشاور مهاجرت بسپارید. مشاور مهاجرت برای شما برنامه ریزی می کند تا بدانید برای آماده کردن هر مدرک چقدر فرصت دارید.

پاسخ به سوالات متداول در زمینه بهترین کشور برای رشته فیزیوتراپی

✅ آیا تحصیل فیزیوتراپی در اروپا رایگان است؟

بله در کشورهایی مثل آلمان، اتریش، فرانسه و اسپانیا شما می توانید به صورت تقریباً رایگان تحصیل کنید.

✅ میانگین شهریه تحصیل در رشته فیزیوتراپی در آمریکا چقدر است؟

شهریه سالیانه بین 20 تا 30 هزار دلار در سال است.

✅ بهترین کشورها برای تحصیل فیزیوتراپی کدامند؟

انگلیس و اروپای غربی

✅ میانگین درآمد فیزیوتراپ ها در سال چقدر است؟

بسته به کشور بین 50 تا 80 هزار دلار در سال بهترین کشور برای رشته فیزیوتراپی و سخن پایانی

در این مقاله به معرفی بهترین کشور برای رشته فیزیوتراپی پرداختیم.

عوامل و فاکتورهای مختلفی بر روی انتخاب یک کشور به عنوان بهترین مقصد برای تحصیل و کار در این رشته تأثیرگذار هستند که وابسته به شرایط هر متقاضی، یک کشور می تواند برای یک شخص بهترین انتخاب و برای دیگری بدترین انتخاب باشد.

دیدیم که این تخصص در جوامع امروز و با شرایط حال حاضر، تقاضای بسیاری داشته و در نتیجه درآمد افراد نیز در این رشته مناسب است. همانطور که در بالا نیز بدان اشاره شد، کشورهای انگلیس، آمریکا، استرالیا و اروپای غربی مانند آلمان، اتریش، سوئیس و غیره شرایط مساعدی برای متخصصین این رشته دارند. اگر در مورد این مقاله و بهترین کشور برای رشته فیزیوتراپی ایده و یا سوالی دارید در قسمت دیدگاه ها آن را یادداشت کنید. همچنین از طریق تماس با بنیاد مهاجرتی دکتر سعید محمدی سوالات خود را از کارشناسان ما به صورت رایگان بپرسید.

بنیاد مهاجرتی دکتر سعید محمدی

بهترین-کشور-برای-رشته-فیزیوتراپی