تلفن : 004915215809425
marriage

 قوانین ازدواج وتولد

اقامت اروپا با ازدواج

تمامی کشورهای اتحادیه اروپا از این طریق، اقامت اروپایی صادر می کنند.

در روش اخذ اقامت از طریق ازدواج، اگر شما یک شریک زندگی در کشور دیگر دارید/ که دارای اقامت است (اقامت موقت و یا اقامت دائم) می توانید برای اقامت و مهاجرت به اروپا اقدام کنید.

همسر رسمی به کسی اطلاق می شود که نام ایشان در شناسنامه زوجه وجود داشته و عقدنامه رسمی موجود باشد.

برای اطلاعات بیشتر در مورد دریافت اقامت بعد از ازدواج، اقامت اسپانیا و اقامت آلمان (قسمت الحاق به خانواده) را مطالعه کنید.

بنیاد مهاجرتی دکتر سعید محمدی در مورد ازدواجهای انجام نشده و ازدواجهای صوری فعالیتی ندارد و فقط در مورد الحاق به خانواده اقدام می نماید.

اخذ اقامت کانادا از طریق ازدواج

مهاجرت به کانادا از طریق ازدواج به این صورت انجام می شود که در واقع همسر متقاضی شهروند کانادا است یا این که اقامت دائم کانادا را دارد. در این حالت همسر متقاضی اسپانسر او می شود و به اصطلاح می گویند مهاجرت به کانادا از طریق اسپانسرشیپ همسر.

مهاجرت به کانادا از طریق ازدواج دو حالت امکان پذیر است. ازدواج صوری یا ازدواج حقیقی. که در اصل شما وانمود می کنید که ازدواجتان حقیقی است حتی اگر صوری باشد، که مسلما در صورت اطلاع یافتن سفارت و دولت کانادا از این که ازدواج شما صوری است، تبعات قانونی برای هر دو نفر خواهد داشت.در هر صورت ابتدا نگاهی به شرایط کلی مهاجرت به کانادا از طریق ازدواج می کنیم.

شرایط مهاجرت به کانادا از طریق ازدواج

این که همسر متقاضی در داخل یا خارج از کانادا زندگی کند اهمیت ندارد.

چه همسر متقاضی شهروند کانادایی باشد یا اقامت دائم کانادا را داشته باشد فرقی نمی کند. طی دوحالت امکان اقدام برای مهاجرت کانادا از طریق اسپانسرشیپی همسر می باشد.

اما در هر دو صورت باید پیش از ورد متقاضی به کانادا، او در کانادا باشد.

هر دو نفر حداقل 18 سال داشته باشند.

مدارکی برای اثبات رابطه واقعی ارائه گردد

تا 3 سال بعد از ورود متقاضی به کانادا، همسر او تعهد و توانایی اسپانسری او را از بابت هزینه ها داشته باشد.

کسی که می خواهد اسپانسر شود، زندانی، تحت پیگرد قانونی و یا ورشکسته مالی نباشد.

ازدوج

مهاجرت به کانادا از طریق ازدواج صوری

در خصوص ازدواج صوری نکته ای که بسیار اهمیت دارد این است که اگر سفارت و یا دولت کانادا به شما و همسرتان شک کنند پرونده شما رد می شود و همچنین عواقب قانونی مانند دادگاه در انتظار شما خواهد بود که باعث لغو شهروندی و اقامت دائم همسر شما و اخراج هردوی شما از کانادا می شود.

تذکر بسیار مهم: اقامت افراد در دوسال اول مشروط است، یعنی این که اگر از همدیگر طلاق بگیرند اقامت فرد متقاضی مهاجرت به کانادا لغو خواهد شد.

اخذ اقامت در کشورهای اروپایی از طریق تولد فرزند

تولد

راهای متفاوتی برای اخذ اقامت در کشورهای اروپایی وجود دارد که یکی از این موارد از طریق تولد فرزند می باشد در زیر به بررسی آنها میپردازیم.

اقامت از طریق تولد فرزند :

در تمام کشورهای دنیا ۲ نوع سیستم اخذ تابعیت وجود دارد:

۱:سیستم خون  ۲:سیستم خاک.

در اکثریت کشور های اروپایی تابعیت از طریق خون پذیرفته شده است و این سری کشورها تابعیت از طریق خاک را نیز بصورت مشروط میپذیرند که در زیر به نمونه های ممکن پرداخته می شود.

در کشور های اروپایی اگر یکی از والدین تبعه کشور موردنظر باشند فرزند هم به تبعیت از آن والد اقامت و تابعیت کشور مقصد را اخذ می نماید.

اگر کودکی در خارج از کشور مقصد متولد شود و پدر تابعیت کشور دیگر را دارا باشد و مادر تابعیت کشور اروپایی مقصد را دارا باشد کودک هم می تواند به تبعیت از مادر اقامت و تابعیت کشور مقصد را اخذ نماید و همینطور برعکس اگر کودک در خارج از کشور مقصد متولد شود و پدر اقامت وتابعیت کشور مقصد را دارا باشد و مادر تابعیت کشور دیگر را دارا باشد در این صورت کودک هم می تواند به تبعیت از پدر اقامت و تابعیت کشور مقصد را اخذ نماید.

قوانین اخذ اقامت اروپا

شما عزیزان اگر خواهان دریافت اطلاعات در خصوص قوانین اخذ اقامت اروپا از طریق تولد فرزند و مهاجرت به اروپا از طریق تولد فرزند و سیستم خاک هستید و اگر می خواهید در خصوص راه ها و شرایط اخذ اقامت و تابعیت اروپا از طریق تولد فرزند اطلاعاتی داشته باشید همواره می توانید با بنیاد مهاجرتی دکترسعید  محمدی به صورت مستقیم تماس حاصل نموده و در خصوص راه های مهاجرت به اروپا و اخذ اقامت و تابعیت کشورهای اروپایی از طریق تولد فرزند مشاوره رایگان اخذ نمایید .

تولد در اروپا

همچنین اگر فرزندی در کشور اروپایی متولد شود و پدر ومادرش معلوم نباشند کودک اقامت وتابعیت کشور اروپایی را با توجه به سیستم خاکی که کشورهای اروپایی بصورت مشروط پذیرفته اند، اخذ می نماید.

اگر طفلی در کشور اروپایی از پدر ومادری به دنیا بیاید که بدون تابعیت باشند فرزند می تواند اقامت و تابعیت کشور اروپایی را اخذ نماید.

اگر یکی از والدین به مدت ۸ سال در کشور اروپایی اقامت دایم داشته باشد و اقامت کشور اروپایی را اخذ نماید فرزند متولد شده از این فرد هم اقامت و تابعیت کشور اروپایی را اخذ می نماید.

اگر فرزندی در کشور اروپایی متولد شود و پدر یا مادر فرزند هم در آن کشور متولد شده باشند در این صورت نیز فرزند می تواند اقامت کشور اروپایی را اخذ نماید.

تولد فرزند در کانادا

طبق قوانین تولد فرزند در کانادا نوزدانی که در خاک این کشور متولد گردند، تابعیت کانادا اخذ خواهند نمود زیرا کانادا از تابعیت بر اصل خون تبعیت می­نماید. با توجه به شرایط بسیار مناسب زندگی، اقتصادی و سیاسی در این کشور سالانه والدین زیادی با اخذ ویزای کانادا به این کشور سفر می­نمایند و با تولد فرزندان در خاک این کشور، تابعیت کانادا را برای فرزند خویش دریافت می­نمایند. معمولاً والدین برای ورود به کانادا ویزای توریستی این کشور را اخذ می­نمایند، ناگفته نماند بارادار بودن مادر ممکن است تأثیر زیادی بر تصمیم آفیسر سفارت این کشور برای صدور ویزای کانادا داشته باشد. راه های دیگری برای مهاجرت به کانادا وجود دارد که از طریق هر یک از آنها می­توان نسبت به اخذ اقامت و تابعیت این کشور اقدام نمود.

سخن آخر

شما می­توانید با کارشناسان ارشد بنیاد مهاجرتی دکترسعید محمدی ارتباط برقرار کرده و بهترین روش های مهاجرتی به این کشور را شناسایی نمائید.

× جهت دریافت مشاوره رایگان